Hírek, aktualitások

Helytörténeti vetélkedő Nyíracsád 2015.04.11.

2015. április 11-én a Ligetalja Könyvtárban helytörténeti vetélkedőt rendeztünk a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola 5-6. osztály tanulói részére Jaczkó Ádám pedagógus összefogásával. Április 11-e, József Attila születésnapja, a költészet napja Magyarországon.

A vetélkedőn szintén megemlékeztünk erről a napról méghozzá úgy, hogy a feladatlapon plusz pont megszerzéséért szerepelt, hogy milyen eseményt ünnepelünk még ezen a napon.

6 csapat 22 tanulója vállalta a megmérettetést. A tanulók a vetélkedő előtt felkészülhettek a könyvtárban összeállított anyagból. Témájában, pl.: Nyíracsád címeréről, díszpolgárainkról, templomainkról, köztéri alkotásokról, intézményekről szóltak a kérdések. Új feladatként a Mi micsoda kérdés szerepelt, amelyben nyíracsádi látnivalók részleteiből kellett kitalálni, hogy mi látható a képen.

A gyerekek nagyon ügyesen szerepeltek, büszkék lehetünk rájuk.

A legjobban szereplő csapat a 6/A. 67 pontot ért el, Antal Vivien, Kapusi Szabolcs, Kiss Norbert, Madarasi Szandra, Piránszki Nándor. Gratulálunk nekik.

Találkozunk újra ősszel a 7-8. osztály részvételével.

Varga Józsefné

You must be logged in to post a comment.

cheap ray ban sunglasses outlet
cheap oakley outlet sale
cheap Ray Ban sunglasses online
cheap Ray Ban sunglasses outlet uk